еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

На што најмногу пари потрошила Шекеринска

Министерката за одбрана и вицепремиерка, Радмила Шекеринска, најмногу пари потрошила на авионски карти, покажува Алатката за отчетност на Владата.

За разлика од другите министри, Шекеринска угостителски услуги преку мензи, ресторани и бифеа во рамките на институциите, многу малку ги користела.

За авионски карти од јуни до ноември во 2018 година, таа потрошила 469.532 денари, наспроти истиот период 2017 година кога потрошила 217.669 денари.

За хотелско сместување во странство, потрошила 206.441 денари во 2018 година, наспроти 72.213 денари во 2017 година.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Анѓушев најмногу пари потрошил на авионски карти и угостителски услуги во институциите

Колку пари на граѓаните потрошил премиерот Заев на ресторани и хотелско сместување

Министерот Фазлиу не ги бендисува мензите по институциите, повеќе си претпочита ресторани

Колку потрошиле владините функционери на кафани, телефон, авиобилети за шест месеци

Фото: Министерство за одбрана

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Малата Теодора родена со тежина од само 800 грама успешно закрепна и си замина дома

Никола Осило

Ѕвездата од понеделник се враќа во Македонија

Редакција

Топ пет највисоки просечни плати: Програмерите убедливо на врвот

Редакција