еМагазин
Image default
Локално

На скопјанец му го запалиле БМВ-то

На 20.12.2018 година околу  04,30 часот е пријавено дека на улица „Ѓорѓи Поп Христов“ во Скопје било опожарено  патничко моторно возило „БМВ“, сопственост на Џ.А. (37), информира МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Шилегов: Градот нема ингеренции да ги урива дивоградбите на Матка

Редакција

Крвава семејна расправа: Скопјанка со нож му нанела убодна рана на сопругот

Никола Осило

Општина Центар: Од утре аплицирање за субвенции за велосипеди и електрични тротинети

Никола Осило