еМагазин
Image default
Локално ТОП СТОРИИ

На скопјанец „му пукнал филмот“: Му го запалил џипот „БМВ Х-6“ на газдата поради неисплатени плати

На 03.09.2019 во 13.43 часот во СВР Скопје, И.И.(51) од Скопје, сопственик на фирма на бул.„Србија“, пријавил дека поранешен вработен во фирмата Љ.С.(56) од Скопје со бензин го полил неговото патничко возило „БМВ Х-6“, кое било паркирано на паркингот од фирмата и го запалил, а причина за тоа, според привичните информации се неколку неисплатени плати кон Љ.С., информира МВР.

Според пријавеното, Љ.С. го испрскал и И.И. со бензин. Огнот бил изгаснат од вработените, а Љ.С. бил приведен во полициска станица за расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кумановец нападнал полицаец во каде бар

Никола Осило

Груевски лаже дека братот на премиерот му сугерирал дека ќе му биде одложена казната, ако убеди пратеници да гласат за уставните измени, велат од Владата

Редакција

(Вознемирувачко видео) Шокантни снимки од Чиле: Војската пука во демонстранти

Редакција