еМагазин
Image default
Локално

На скопскиот аеродром уапсен Иранец баран од Интерпол

На 13.04.2019 година во 20,10 часот на Граничен премин меѓународен Аеродром -Скопје, на влез во Република Северна Македонија допатувал Н.П (45) роден во  Иран, кој е лишен од слобода затоа што при проверка констатирано е дека евидира со мерка „Апси” од Интерпол, информира МВР.

Фото: ТАВ Македонија

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Со возило се обиделе да згазат полицајци во Скопје

Никола Осило

МВР: Посебен сообраќаен режим за „Парадата на гордоста“ и маршот „Сведоштво за семејство“

Никола Осило

Кривични пријави за двајца малолетници што запалиле палма пред клиниката „Жан Митрев“

Редакција