еМагазин
Image default
Локално

На Табановце се чека до 40 минути, на другите гранични премини нема задржувања

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини попладнево е зголемен. На граничниот премин Табановце се чека  до 40 минути, а на другите гранични премини од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде има можност од појава на одрони.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кривична пријава за поранешниот градоначалник на Македонски брод

Девојка нападнала вработен во Центарот за зависници во Битола бидејќи не и дал метадон повеќе од дозволеното

Никола Осило

ЈП ПОЦ: Бесплатен паркинг за новогодишните празници

Редакција