еМагазин
Image default
Македонија

На Табановце се чека половина час, на Богородица до 15 минути

На граничниот премин Табановце попладнево за излез од државата се чека половина час, а на граничниот премин Богородица околу 10 до 15 минути, соопшти Авто-мото стојзот на Македонија.

На останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги чекања за влез и за излез од државата.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози.

АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација. Во клисурите и засеците можна е појава на одрони, особено на патните правци: Кочани – Македонска Каменица – Делчево, Виница – Берово, Гостивар – Стража, Маврово – Дебар – Струга, Демир Капија – Удово, Катланово – Велес, Крушево – Демир Хисар и Ресен – Буково.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Коѕиас: Јас ќе сакав да се викаат Северна Алјаска, а не Северна Македонија

Редакција

Кои пратеници од опозицијата гласаа „За“ промена на Уставот?

Никола Осило

„Големото бегство на Груевски“: Судскиот совет презема активности околу можни пропусти на Основниот суд 1

Никола Осило