еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Најубаво на странциве што идат кај нас да им кажеме сами да си носат знаме“: Твитер реакции за дочекот на францускиот амбасадор Тимоние во Охрид со холандско знаме

Францускиот амбасадор во Македонија, Кристијан Тимоние, во Општина Охрид наместо со француско, беше пречекан со знамето на Холандија.

Информацијата предизвика низа реакции во јавноста и на социјалните мрежи, а еве дел мод твитовите:

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мрзлив викенд е да си шопингуваш од дома преку апликација на -15%

Редакција

Кој сака да биде магационер во Американската амбасада во Скопје, плата 901 евро месечно

Редакција

Оне.Вип го доби тендерот на АЕК за мобилна телефонија вреден седум милиони денари

Никола Осило