еМагазин
Image default
Бизнис

Национален парк Пелистер го доби тендерот за набавка на огревно дрво на општина Битола вреден 40.000 евра

Општина Битола по распишаниот тендер за набавка на огревно дрво и пелети за потребите на О.Битола и општинските образовни институции склучи договор со јавната установа Национален парк Пелистер.

Проценетата вредност на набавката со ДДВ е 2.478.826 денари или околу 40.000 евра.

Фото: Фејсбук/НП Пелистер

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Општината треба да му исплати повеќе од осум милиони евра на Етеми, ако се откаже изградбата на зградата кај Мајчин дом

Редакција

Бранимир Јовановиќ: Владата работи за богатите со одложување на оданочувањето на капиталните добивки

Редакција

Струмичката „Атлантис“ го доби тендерот на „ГА-МА“ за набавка на авионски превоз вреден 32.500 евра

Никола Осило