еМагазин
Image default
МАКЕДОНСКО ТОП СТОРИИ

(Видео) НП Маврово слави 70 години: Убавината каде што се раѓаат нови водопади и дивите животни си прават селфи

Националниот парк Маврово прославува 70 години постоење со надеж дека македонскиот народ нема да дозволи негово уништување пред се од желбата за профит и искористување на природните ресурси по секоја цена.

Станува збор за едно од ретките места каде што се уште има природа недопрена од човекот во која опстојуваат огромен број диви животни и растенија.

По повод јубилејот ви пренесуваме дел од видеата и фотографиите кои ги откриваат убавините на овој наш национален парк.

Видео од Волк направено со помош на фотозамки

Видео од Волк направено со помош на фотозамки во рамките на проектот за закрепнување на Балканскиот Рис кој се реализира во соработка со Македонско Еколошко Друштво #mavrovonationalpark #makedonskoekoloskodrustvo #lynx #balkanlynx #npmavrovo #wolf #Macedonian Ecological Society Macedonian Ecological Society

Posted by Nacionalen Park Mavrovo, Mavrovo National Park on Среда, 10 јули 2019

 

Фотографиите се направени со помош на фотозамките во рамките на проектот за закрепнување на Балканскиот Рис кој се реализира во соработка со Македонско Еколошко Друштво.

Фото/Видео: Национален парк Маврово

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Миле Зечевиќ, советникот на Заев влезе во Надзорниот одбор на Стопанска банка Битола

Редакција

Почнува трката: Распишан огласот за субвенции за ПВЦ и алуминиумски прозорци

Никола Осило

(ВИДЕО) По средбата на Пендаровски и Макрон: Гаранции за датумот од Париз сѐ уште нема

Редакција