еМагазин
Image default
ЖИВОТ

Наградата за публицистика и новинарство „Јасмин“ нема да се додели, ниту еден од кандидатите не го добил потребното мнозинство гласови

Ниту еден од пријавените кандидати нема да ја добие државната награда „Мито Хаџи Василев-Јасмин” за 2019 година, одлучи Одборот за оваа награда која се доделува за остварувања во областа на публицистиката и новинарството.

Одборот за наградата, со кој претседаваше Катерина Блажевска, нема да ја додели наградата затоа што, како што е наведено во одлуката, ниту еден од кандидатите не го добил потребното мнозинство гласови за добитник на државната награда „Мито Хаџи Василев-Јасмин“ за 2019 година.

МИА

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Министерството за образование повика родителите и наставниците да разговараат со децата за содржините што ги гледат на интернет

Редакција

Сончево со северен ветер

Редакција

Голема трагедија: Бројот на загинати во сообраќајката на патот Скопје-Тетово е 13

Редакција