еМагазин
Image default
Македонија

Намален бројот на склучени бракови

Бројот на склучените бракови во второто тримесечје од годината е намален за 1.4% во споредба со истиот период од 2017 година и изнесува 3.413 бракови, соопшти Државниот завод за статистика.

Разведените бракови во ова тримесечје бележат намалување од 19.4% во споредба со истиот период од 2017 година и изнесува 394 разведени бракови.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) Рамуш Харадинај со сопругата Анита на гости во домот на Зоран и Зорица Заеви

Никола Осило

Ќе има ли предвремени парламентарни избори, заедно со претседателските?

Редакција

Приведен вработен во УЈП поради примање поткуп

Редакција