еМагазин
Image default
Бизнис

Намалена добивката на „Прилепска пиварница“

„Прилепска пиварница“ АД Прилеп заклучно со септември, годинава оствари добивка од 40,1 милиони денари, што е намалување во однос на истиот период минатата година кога добивката на компанијата изнесувала 143,5 милиони денари, покажува билансот на успех на компанијата објавен преку Македонската берза.

Фото: Прилепска пиварница

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ЗК Пелагонија: Стопанска банка Скопје наплати 2 милиони евра недоспеани кредити и им зема 10 плати на работниците

Редакција

Во блок-трансакција вредна 106.000 евра продадени акции од „Оилко“

Никола Осило

Западен Балкан губи 16% од растот на БДП поради малата вклученост на жените во бизнисот

Редакција