еМагазин
Image default
Бизнис

Намалени приходите и добивката на прилепски „Современ дом“

„Современ дом“ АД Прилеп во периодот од 01.01 до 30.09.2019 година оствари вкупни приходи од 124.496.000 денари кои се помали за околу 20% во однос на истиот период во 2018 година, соопшти компанијата преку Македонската берза.

„Во овој период остварен е позитивен финански резултат во нето износ од 13.010.000 денари и споредбено со истиот период од минатата година намален е за околу 42 %“, информираат од компанијата.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Аутомакедонија“ го доби тендерот на ЈП за Просторни и урбанистички планови –Прилеп за набавка на автобуси вреден 975.000 евра

Никола Осило

Додека се крчка неговата иднина: СЈО купува авиобилети за 600.000 денари

Никола Осило

Поправен мостот кај Градско, од вечерва железнички сообраќај Велес-Гевгелија

Редакција