еМагазин
Image default
Локално

Наместо да гласа се скарал со избирачкиот одбор и ја турнал гласачката кутија

СВР Битола поднесе кривична пријава против Т.С.(40) од село Добрушево, битолско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „спречување на избори и гласање“, информира МВР.

На 21.04.2019 година околу 17.40 часот во село Добрушево, на избирачко место, пријавениот започнал вербална расправија со избирачкиот одбор и набљудувачите, при што ја турнал кутијата со избирачкиот материјал.

Фото: ДИК

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Дилер од Тетово бегал од полицајци

Никола Осило

Трагедија во Скопје: Почина жена, а тешко е повредено тригодишно девојче

Никола Осило

Општина Пехчево: Апелираме труењето на кучињата да запре веднаш

Редакција