еМагазин
Image default
Локално

Нападнал полицаец сред ракометен натпревар во салата „Јане Сандански“

На 25.04.2019 година околу 20 часот, С.Т. (34) од Скопје физички нападнал полициски службеник  додека вршел физичко обезбедување на ракометен натпревар во Спортски центар Јане Сандански во Скопје, информира МВР.

С.Т. е приведен во полициска станица за понатамошна постапка.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) Градоначалниците од Источниот регион на ноќно скијање на Пониква за промоција на туристичката понуда

Редакција

Полицијата „ловеше“ несовесни пешаци во Штип и Струмица

Никола Осило

Во струмички хотел лишен од слобода Бугарин баран од Интерпол

Никола Осило