еМагазин
Image default
Локално

Нападнат кошаркарски судија во Скопје

На 04.11.2018 година во 15,20 часот во Полициска станица Центар А.Ѓ.(37) од Скопје пријавил дека околу  13,35  часот во сала на улица „Лазар Личеноски“ по завршување на кошаркарски натпревар на кој оштетениот бил судија, физички бил нападнат од страна на непознато лице, информира МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Со нож, секира и копач „расчитувале“ долгови кај Чаирчанка

Редакција

Лисици зачестено на „гости“ во домовите во источна Македонија

Никола Осило

Детален преглед: Кои се условите за да добиете субвенции за клими

Редакција