еМагазин
Image default
Локално

Нападнат возач на ЈСП бидејќи не пропуштил возило

На 17.09.2018 година во 22,50 часот Б.М.(54) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 22,30 часот на улица „2“ во село Визбегово додека управувал автобус сопственост на ЈСП (линија бр.18) бил пресретнат од патничко моторно возило “Форд“ и од страна на две лица бил физички нападнат, информира МВР.

Причина за физичкиот напад било непропуштање на возилото “Форд“ кое влечело друго возило. Се работи на расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Рибар пронашол безживотно тело во водите на Дебарско Езеро

Редакција

Тешка сообраќајка на патот Битола-Ресен: Прилепчанец почина, а две деца се тешко повредени

Никола Осило

Скопјанец изел ќотек од алкохолизиран сограѓанин

Никола Осило