еМагазин
Image default
Бизнис

Народна банка даде зелено светло: Драган Тевдовски нов член на Надзорниот одбор на УНИ банка

Гувернерката на Народна банка издаде претходна согласност за именување на Драган Тевдовски за член на Надзорниот одбор на Универзална Инвестициона Банка АД Скопје (УНИ банка), информира банката преку Македонската берза.

„Согласноста е издадена за период од 4 (четири) години, сметано од денот на приемот на Решението“, информираат од Банката.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Лукоил“ го доби тендерот на Државна лотарија за набавка на нафта вреден 19.000 евра

Никола Осило

Топ пет професии со најголем пораст на просечната плата

Никола Осило

Тендер „тежок“ 56.000 евра: Струмичката „Атлантис“ ќе организира службени патувања за вработените во АЕК

Никола Осило