еМагазин
Image default
Бизнис

Народната банка даде согласност Зечевиќ, Камбовски и Велјановски да станат членови на Надзорниот одбор на Стопанска банка Битола

Стопанска банка а.д. Битола преку Македонската берза информира дека Народна банка на Република Северна Македонија издала согласност на Иванчо Велјановски, Игор Камбовски и Миле Зечевиќ да станат членови на Надзорниот одбор на банката.

Тројцата се именувани со одлука на Собранието на акционери на банката одржано на 13.3.2019 година.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кој е Миле Зечевиќ, кој влезе во НО на Стопанска банка Битола и го советува Заев

Миле Зечевиќ, советникот на Заев влезе во Надзорниот одбор на Стопанска банка Битола

„Пелистерка“ предложи соработник на Заев за член на Надзорен одбор на Стопанска банка Битола

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Галерија) Адемоска: Отворањето на „Хилтон“ беше предизвик, исполнивме највисоки светски стандарди во хотелиерството

Редакција

Пораст на индустриското производство од 7.3%

Никола Осило

„Дрисла“ го доби тендерот на општина Тетово за чистење и депонирање на отпад вреден 1,9 милиони евра

Никола Осило