еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Народната банка распродава лускузни автомобили

Народната банка ќе изврши продажба на подвижен имот и тоа 2 патнички моторни возила марка „Форд Мондео“ и Ауди по пат на усно јавно наддавање закажано за 4.12.2019 година во просториите на банката со почеток во 11:00 часот.

Почетна цена на автомобилот е  142.813 денари.

Почетна цена на автомобилот е 247.546 денари.

Автомобилите се продаваат на принципот видено – купено.

Повеќе детали ТУКА.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Автопатот Кичево-Охрид дупка без дно: Без тендер склучен мултимилионски договор со ГИ „Македонија“ за надзор на изградбата

Никола Осило

Продадени два блока од 20.000 акции на Комерцијална банка за 1,9 милиони евра

Редакција

Колкави приходи од реклами остварила телевизијата 1ТВ лани?

Редакција