еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Народната банка вработува осум лица, плата до 43.815 денари

Народната банка распиша оглас за вработување на 8 лица на неопределено време. Се бараат двајца извршители на работно место „помлад систем инженер“ во Отсекот за ИТ услуги во Дирекцијата за информациска технологија.

По еден извршител за работните места проектант и систем инженер.

Двајца помлади статистичари-почетен степен. Еден статистичар за ИТ поддршка и еден извршител за работно место помлад организатор почетен степен.

Платите во зависност од работното место се движат од 19.893 денари до 43.815 денари.

Повеќе детали ТУКА.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Владата бара најмалку 7,5 отсто од депозитите на СФРЈ во „Адриа Банка Виена“

Редакција

„А1 Македонија“ го доби тендерот на општина Штип за набавка на телекомуникациски услуги вреден 209.000 евра

Никола Осило

Граѓаните ги изненадија банките: Намалена побарувачката за потрошувачки и станбени кредити

Никола Осило