еМагазин
Image default
Бизнис

Народната банка вработува секретар и помлад сметководител, плата до 38.641 денар

Народната банка објави оглас за вработување на двајца извршители на неопределено време и тоа еден извршител на работно место „секретар“ во Кабинетот на гувернерот и еден извршител на работно место „помлад сметководител“ во Рефератот за пресметковни и готовински работи во Дирекцијата за финансии, сметководство и контрола.

Висината на основната (нето) плата за првото работно изнесува 33.870 денари, а за второто 38.641 денари.

Повеќе детали ТУКА.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Владата дозволи организирање онлајн игри на среќа

Редакција

Македонските оператори принудени на прекин на телевизиските програми

Редакција

АХВ вработува советници, инспектори и референти, плата до 25.123 денари

Никола Осило