еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Народната банка вработува шест лица, плата до 42.364 денари

Народната банка на Република Северна Македонија распишa оглас за вработување шест лица на неопределено време. Се бараат кандидати за работните места помлад систем инженер, помлад организатор, помлад систем инженер, двајца помлади програмери и статистичар за ИТ поддршка.

Платите во зависност од работното место се движат до 42.364 денари.

Повеќе детали ТУКА.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Професор од Кавадарци бесплатно нуди интернет математика во време на изолација поради коронавирусот

Редакција

Твитер го „подбра“ Шилегов: „Не би било Луна парк без кафана“

Никола Осило

Каков имот пријавил директорот на ЕЛЕМ, Драган Миновски

Редакција