еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Народната банка вработува шест лица, плата до 61.445 денари

Народната банка објави оглас за вработување на 6 извршители на неопределено време.

Се бараат кандидати за работните места: „помлад сметководител почетен степен“,„помлад сметководител почетен I степен“, два извршители на работно место „помлад супервизор почетен степен“, „самостоен советник“ и „организатор I степен“.

Платите во зависност од работното место се движат до 61.445 денари.

Повеќе детали ТУКА.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Хари Костов купи 1.700 акции од Комерцијална банка

Никола Осило

Од 5. јануари и двете печки на Цементарница Усје не се во погон поради годишни ремонтни активности

Редакција

Доминација на државните институции во огласите за вработување

Никола Осило