еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Народниот правобранител распиша тендер за набавка на возила тежок 1,6 милиони денари

Народниот правобранител распиша тендер за набавка на моторни возила.

Проценетата вредност на договорот без ДДВ е 1.694.915 денари.

Критериум за доделување на договорот е најниската цена.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фејсбук го „подбра“ Павле Богоевски: „Тие со маските немаше да влезат ако не им отвореше некој од внатре“

Никола Осило

УЈП распродава запленети телевизори, монитори, штампачи по багателни цени

Никола Осило

Министерството за одбрана вработува 125 професионални војници, плата до 24.000 денари

Никола Осило