еМагазин
Image default
Македонија

Наскоро упатен акт за бизнисменот Кочан за издржување на казната за „Труст“

Предметот „Труст“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) вчера Апелацискиот суд го проследил до Кривичниот суд и во наредните денови преку АКМИС системот ќе му биде распределен на судија за извршување санкции кој потоа треба да му издаде упатен акт на бизнисменот Сеад Кочан кога треба да се јави на издржување на затворската казна.

Како што информираат од Кривичниот суд, Апелацискиот суд на првообвинетиот Кочан му ја намали казната на четири години, а за второобвинетиот определи условна казна.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ново рочиште за „Тендери“ на 20 ноември, ќе бидат сослушани тројца сведоци

Редакција

Бандера за струја во едно село близу Благоевград е „адресата“ на илјадници Македонци со бугарски пасош

Редакција

Богоевски: Се’ уште не знаеме дали ги имаме потребните 80 гласа и нема да знаеме до гласањето

Редакција