еМагазин
Image default
Локално

Настрадаа 68 овци во крвава сообраќајка кај Маврово

Вчера околу пладне било пријавено дека на регионалниот пат Гостивар-Кичево, во непосредна близина на Мавровската крстосница, товарно возило „Фиат ивеко“ со битолски регистерски таблици, управувано од А.П.(30) с.Новаци-битолско, а кое превезувало 200 овци, загубило контрола и излетало од коловоз, при што се превртела неговата приколка, информира МВР.

„Во незгодата со телесни повреди се здобил сопатникот во возилото Р.Р.(50) од Битола, а настрадале 68 овци. По овластување на Јавен обвинтел, увид на местото на настанот извршила увидна екипа од Полициската станица Гостивар и се работи на целосно расчистување на случајот“, соопшти МВР.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

До 15 часот вакцинирани вкупно 939 деца со МРП вакцина

Редакција

Грозоморен случај: Двајца битолчани повеќепати злоставувале 12 годишно дете

Никола Осило

Го тепал пред угостителски објект во Скопје

Никола Осило