еМагазин
Image default
Бизнис

Наташа Милева продаде 17.500 акции од „Уготур“

„Уготур“ АД Скопје преку Македонската берза информира дека Наташа Милева продала 17.500 обични акции од друштвото и дека сега поседува 155.350 бични акции или 17,94 отсто од основната главнина на компанијата.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кина влезе во топ пет трговски партнери на земјава

Никола Осило

Становите во Аеродром се продаваат како алва, најмногу се купуваат куќи во Велес

Никола Осило

ЈП Градски паркинг на привремени вработувања ќе потроши 1,2 милиони денари

Никола Осило