еМагазин
Image default
Локално

Натепана вработена во Центарот за социјални работи

На 21.03.2019 во 09.10 часот во СВР Скопје, М.В.(51) од Скопје, вработена во Центар за социјални работи, кој се наоѓа во склоп на домот „25-ти Мај“, пријавила дека истиот ден околу 08.30 часот во просториите на центарот, физички била нападната од лицето А.М. поради тоа што не можела да му издаде документ кој го барал, информира МВР.

Сочинет бил записник за констатиран прекршок по член 12 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Филмска бркотница во Скопје: Украл „БМВ Х5“ и ги нападнал полицајците кои го фатиле

Никола Осило

Крадци на дрва нападнале полициски службеници

Никола Осило

Оштетени надгробни споменици на гробиштата во село Брњарци

Никола Осило