еМагазин
Image default
Балкан

Навивачите на „Динамо Загреб“ пренесуваа бебиња по земјотресот

Природните катастрофи и епидемии се моменти кога сите граѓани на една земја треба да покажат солидарност и да понудат помош на државата и најзагрозените лица, а тоа на дело најдобро го покажаа членови на навивачката група „Bad blue Boys“ кои редовно го бодрат фудбалскиот клуб „Динамо Загреб“.

Тие веднаш по земјотресот во Загреб излегоа да им помогнат на пожарникарите, армијата и припадниците на цивилната заштита и учествуваа во префлрањето на бебиња од една болница, што наиде на голем поздрав од жителите на порнашените ЈУ-републики.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Силен земјотрес во Загреб

Меѓу нашинците во Хрватска нема заразени од коронавирус, се очекува 220 граѓани да бидат префрлени со авион во Скопје

Филипче: Обезбедивме терапија која се покажа како успешна против коронавирусот

Фото: Фејсбук/Bad blue boys rama

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Холандскиот Парламент изгласа враќање на визите со Албанија

Редакција

Тужба за партнерот на Ципрас, Каменос за неговите расистички изјави против Македонија

Редакција

(Возенемирувачко видео) Случајот со убиството на девојка на Родос излезе од контрола, еден од осомничените претепан во затвор

Редакција