еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Не избегал, го пуштиле да носи гласови пред избори“: Твитер во “црвено“ за бегството на Агим Красниќи

Лавина од реакции на социјалните мрежи за бегството на Агим Красниќи, кој не се врати во затворот во Штип по викенд отсуство.

Во затворот не се вратил и Сехад Рамадани.

Красниќи и Рамадани се дел од познатата „Кондовска група“ на кои им е судено за сторени кривични дела „злосторничко здружување“, „киднапирање“ и „рекет“.

Красниќи и Рамадани имале казна затвор од по 15 години, а досега и двајцата имаат отслужено вкупно 12 години.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Од штипскиот затвор освен Красниќи, избегал и Сехад Рамадани

Агим Красниќи избега од затворот во Штип

Еве дел од твитовите:

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Камо да се ангажираше Османи за македонските граѓани како за Морина

Редакција

„Влеговме во НАТО, сега уште во 21 век да влеземе и ок сме„: Твитер се „загреа“

Редакција

Зошто не се интонирана македонската химна на дочекот на Ципрас пред Влада: Пропуст, немање време или нешто друго?

Редакција