еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

“Не можеш по Чаир, удри по Скопје„: Твитер реакции за враќањето на полицискиот час

Очекувано лавина од реакции на социјалните мрежи за враќањето на полицискиот час и за продолжување на трендот на висок раст на заразени со Ковид-19 во Македонија.

Она што треба да се напомене е дека новите случаи на заразени се од времето кога во Македонија имаше полициски час, а не после олеснување на мерките.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

15 фамилии го ставија Скопје во карантин

Најмногу во Чаир, Центар и Бутел: Во кои скопски општини се новите случаи на заразени со корона вирусот

Еве дел од твитовите:

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Холандија и официјално си го смени името, сега е Нидерланд

Редакција

Заев контра неговиот советник: „Бомбите“ се автентични и му се предадени на Верушевски

Никола Осило

Пукање во Бутел: Двајца скопјани повредени во изрешетано „ауди“

Редакција