еМагазин
Image default
Локално

Не сакал претрес: Тетовчанец физички нападнал двајца полицајци

СВР Тетово поднесе кривична пријава против У.И.(38) од Тетово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „напад врз службено лице при вршење работи на безбедноста“, информира МВР.

На 14.09.2018 година околу 23.35 часот на улица „Илинденска“ во Тетово, при обид за преглед над пријавениот, тој физички нападнал двајца полициски службеници.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ќе се воведува ред во паркирањето: ЈП ПОЦ ќе поставува блокатори на резидентни паркиралишта

Редакција

Тешко повредена патничка во автобус по судар со „поло“ во Скопје

Никола Осило

Новиот градоначалник на Охрид, Георгиески вети дека градов сезонава нема да биде панаѓур

Редакција