еМагазин
Image default
Локално

Небезбедна за пиење водата од јавната чешма во село Драчево

Небезбедна за пиење е водата од јавната чешма во село Драчево и таму е поставена табла со соодветно укажување, соопшти денеска Општина Кисела Вода.

Останатите чешми на територијата на општината исполнуваат критериумите за бактериолошка исправност, покажале резултатите од испитувањата спроведени од  Институтот за јавно здравје.

– Општина Кисела Вода преку Институтот за јавно здравје прави редовни проверки на изворите и јавните чешми два пати во годината, со цел да ги предупреди граѓаните во случај резултатите да покажат неисправност на водата за пиење, се вели во соопштението од Општина Кисела Вода.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

МВР расчисти убиство во Кочани: Синот со нож му пресудил на таткото по семејна драма

Никола Осило

Две куќи целосно изгореле, трета оштетена во пожар во тетовско Седларево

Редакција

Иницијатива за почит: Лопати во раце и итно пошумување на опожарените површини кај Велес

Никола Осило