еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Неколку лекарки од Штип во домашна изолација, биле во контакт со заразената директорка

Неколку лекари специјалисти од штипското кожно одделение се во домашна изолација, откако биле во контакт со директорката на Клиниката за кожни болести, за која тестовите покажаа дека е позитивна на корона вирус.

Директорката на Центарот за јавно здравје – Штип, Марија Димитрова за МИА вели дека лекарките од штипското кожно одделение се во домашна изолација.

Епидемиолозите во разговорите и анкетата утврдуваат со колку луѓе лекарките имале контакт.

Екипа од Центарот за јавно здравје – Штип на кожното одделение прават целосна дезинфекција.

МИА

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Црно ни се пишува кога лекарка не ги почитувала препораките за корона вирусот

Заразената директорка викендов држела предавање на колеги, била во контакт со над 300 лица

Четврти случај на коронавирус: Заболена директорката на Клиниката за кожни болести

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Продолжи судењето за „Рекет“: Катица Јанева го тужи Боки 13 за неовластено снимање

Редакција

Три нови сомнителни случаи тестирани за коронавирус во Скопје, за двајца резултатите негативни, за едниот се очекуваат

Редакција

Панчевски за предлогот на Мицкоски тој да биде на чело на новото СЈО: Ме предлагаат или сум лош пример?

Редакција