еМагазин
Image default
Локално

Неколку лица тепале обезбедувач на казино во Скопје

На 14.01.2020 во 02,00 часот во СВР Скопје, од агенција за обезбедување било пријавено дека во казино на ул.„Трифун Хаџијанев“ во Скопје, неколку лица физички го нападнале Б.А.(40) од Скопје, вработен како обезбедување од агенцијата во казиното, информира МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кумановец тепал полицаец додека бил на службена должност

Никола Осило

Пиштол, фантомки, ножеви откриени кај скопјанец член на „Христијанско братство“

Никола Осило

Драма во Агенцијата за аудио и аудивизуелни услуги: Колега и се заканувал со нож

Никола Осило