еМагазин
Image default
Локално

Неколку малолетници тепале дете во скопско училиште

На 30.04.2019 година околу 14,00 часот во СВР Скопје Т.Т.(48) од Скопје пријавила дека истиот ден околу 11,20 часот на улицата “Втора Македонска бригада“ во училишниот двор од основното училиште “Петар Здравковски-Пенко“, нејзиниот малолетен син бил физички нападнат од неколку други малолетници,информира МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Млада девојка од Пехчево со прострелна рана префрлена во Клиничкиот центар во Штип

Никола Осило

Поведена истрага против мајка од Скопје за малтретирање дете

Редакција

Обилни врнежи од снег во Македонија: Отежнат сообраќај на Плетвар и Стража

Никола Осило