еМагазин
Image default
Бизнис

Неколкукратно намалена добивката на „Прилепска пиварница“

„Прилепска пиварница“ во првите три месеци од годинава оствари добивка од 7,7 милиони денари, што е неколкукратно намалување во однос на истиот период минатата година кога добивката на компанијата изнесувала 24,7 милиони денари, покажува билансот на успех на компанијата објавен преку Македонската берза.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Македонските девизни резерви достигнаа 2,8 милијарди евра, од нив 254 милиони евра во злато

Никола Осило

Намален бројот на невработени во Македонија

Никола Осило

„МЖ-транспорт“ бара од Владата да и отстапи 600.000 литри еуродизел од нафтените резерви

Никола Осило