еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Некстсенс“ го доби тендерот на Градски паркинг – Скопје за одржување на системот за зонско паркирање „тежок“ 325.000 евра

ЈП Градски Паркинг – Скопје по распишаниот тендер за набавка за одржување на системот за зонско паркирање склучи договор со друштвото за информатичка технологија „Некстсенс“ ДОО Скопје.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 20.060.000 денари или околу 325.000 евра.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Еуростат: Во Македонија околу 46.000 легла за сместување туристи

Редакција

Повеќе мажи, седум со претходни заболувања, детали за новите случаи на Ковид-19 во Македонија

Редакција

На шопинг во Солун: За неколку дена стартуваат големите попусти во Грција

Редакција