еМагазин
Image default
Локално

Нема крај на дивеењето: Автомобил удрил во четиригодишно дете пешак

На 13.09.2019 во 13.04 часот на ул.„Белградска“ во Скопје, Ј.И.(38) од Скопје, управувајќи патничко возило „сузуки витара“ со кумановски регистарски ознаки, удрил во четиригодишно дете пешак.

Детето се здобило со телесни повреди и било пренесено во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ за укажување лекарска помош. Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Хорор во Скопје: Момче од 14 години му нанело убодна рана на 13-годишно дете

Никола Осило

Хероин пронајден во стан на битолчанка во Гостивар

Никола Осило

Опожарено „БМВ“ во Скопје, покрај него настрада и „Фиат Пунто“

Никола Осило