еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Нема ни куќа, ни стан, ама има два автомобили: Каков имот пријавил разрешениот министер Сухејл Фазлиу

Сухејл Фазлиу и официјално не е повеќе министер за локална самоуправа, откако вчера беше разрешен од страна на Собранието.

еМагазин го разгледа неговиот анкетен лист кој го доставил до Државната комисија за спречување на корупција, кога станал министер.

Каков имот пријавил?

Според неговиот анкетен лист на свое име пријавил два автомобили, Голф и Пасат.


На име на родителите пријавил земјиште и куќа од 300 метри квадратни во Скопје, но не дал податок како се стекнати.

На име на сестра пријавил уште едно возило.

Целиот негов анкетен лист, ОВДЕ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Што пишува во биографијата на разрешениот министер Сухејл Фазлиу

Го малтретирале комунистите и бил еден од првите членови на ОВК: Што пишува во биографијата на разрешениот Хазби Лика

Што пишува во биографијата на разрешениот министер за финансии, Драган Тевдовски

Како имот пријавил поранешниот министер за финансии, Драган Тевдовски

Фото: Фејсбук/Фазлиу

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Потврдени нови 16 случаи, вкупно 2.014: Го достигнавме предвидениот пик на заболени од корона вирусот

Редакција

Лила сведочеше во „Рекет“: Дента кога го уапсија Боки 13 одевме за Миконос

Редакција

За какви лекови се работи: Пациентите со коронавирус во Македонија ќе се лекуваат со хидроклор и Сумамед

Редакција