еМагазин
Image default
Македонија

Нема пријавено случај на рекет или уцена кај членките на Стопанската комора на северозападна Македонија

Во Стопанската комора на северозападна Македонија (СКСЗМ) нема пријавено случај за рекет или уцена, изјави извршниот директор, Дриљон Исеини.

Тој рече дека членките на оваа комора апелираат до медиумите да не се злоупотребуваат имиња во слуичаи за кои се водат судски постапки.

Денеска, претходно, од Сојузот на стопански комори (ССК) објавија дека кај нив една членка пријавила случај на рекет.

МИА

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ССК открива уште еден пријавен случај на рекет

„Катица вика дека била злоупотребена од Боки. Време е Боки да пропее„: Твитер реакции за пресот на Јанева

Ќе се сведе ли судбината на „Рекет“ на зборот на Катица Јанева против зборот на Боки 13?

Не бил изгубен: Обвинителство го обезбеди и вториот мобилен телефон на Катица Јанева

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Му се враќа на бизнисот: Анѓушев по изборите, ќе се збогува со политиката

Редакција

Детален преглед: За исчезнати се водат 64 лица

Никола Осило

Кој е Цветан Трипуновски, кој ВМРО-ДПМНЕ го предлага за заменик министер за земјоделство

Редакција