еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

“Нема рекет, нема мир“: Твитер реакции за „Рекет“, Јанева, Камчев, Боки 13…

Аудио и видео материјалите кои деновиве ги објави италијанскиот весник „Ла Верита“ за случајот „Рекет„, ги вжештија социјалните мрежи.

Во фокусот со денови е специјалната обвинителка во заминување, Катица Јанева, која потврди дека е нејзниот глас на една од аудио снимките, но и осомничените во „Рекет“, Бојан Јовановски (Боки 13) и Зоран Милески (Зоки Кичеец), како и сведокот во истиот случај, бизнисменот Орце Камчев.

Еве дел од твитовите:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Јовески: И Јанева и Стефанова ќе бидат повикани за „Рекет“

Обвинителката од СЈО, Стефанова: Јанева ни наложи да ги затвориме предметите и осомничените да не одат во затвор

По новите снимки на „Ла Верита„ се јави Јанева: Моја обврска е да контактирам со сите осомничени

Уште Чифлиганец недостигаше во сапуницата „Рекет“

Фото: СЈО

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Водечките светски медиуми го анализираат „големото бегство“ на Никола Груевски

Никола Осило

Притвор за Цветков и Делев, куќен притвор за Спасеновски, за Димовски дополнително ќе се одлучува

Редакција

Туристи ќе можат да ја посетуваат Меѓународната вселенска станица

Редакција