еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Нема стан, има кредит: Каков имот пријавил министерот Горан Милевски

Државната комисија за спречување на корупција (ДКСК) го објави анкетниот лист на новиот министер за локална самоуправа, Горан Милевски.

еМагазин го разгледа истиот.

Каков имот пријавил?

Според неговиот анкетен лист, Милевски на свое име нема недвижен имот.

На име на родителите пријавил куќа и два стана во Битола.

Вози Опел Инсигниа, а на име на родителите пријавил и возило Форд Ескорд.

На име на родителите пријавил и акции и дивиденда.

На свое име, на име на сопругата и на родителите пријавил девизни и денарски депозити во неколку банки.

На свое име пријавил и кредит од 549,9 илјади денари, кој ќе го враќа до 2021 година.

Целиот негов анкетен лист, ОВДЕ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пријавил и трактор: Каков имот поседува министерот за земјоделие Димковски

Има стан во Австрија и кредит од 12,9 милиони денари: Каков имот пријавил министерот Насер Нуредини

Детален преглед: Министерката Нина Ангеловска нема сопствен стан, но чува околу 300.000 евра во банки

Фото: Фејсбук/Милевски

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Потврди ли ММФ дека Комерцијална дефинитивно ја купува Еуростандард банка?

Никола Осило

Дваесет години „Големото уво“ прислушува: Откривањето почна со Црвенковски, ќе заврши ли со Заев?

Никола Осило

Бруто плата од 221.000 евра за шест члена на Управниот одбор на „Фершпед“

Никола Осило