еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Неотел“ го доби тендерот на Царинската управа за набавка на телекомуникациски услуги вреден 200.000 евра

Царинската управа по распишаниот тендер за набавка на телекомуникациски услуги склучи договор со друштвото за телекомуникации и услуги „Неотел“ увоз-извоз Скопје.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 12.390.000 денари или околу 200.000 евра.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Детален преглед: Како се менуваше изборниот модел во Македонија?

Никола Осило

Дискреционите зголемувања на платите во јавниот сектор ја „билдаат“ просечната плата

Редакција

Јовески: Првичните согледувања покажуваат дека по ист основ два пати се делеле надоместоци во СЈО

Редакција