еМагазин
Image default
Локално

„Нервозен“ радовишанец искршил апарат за игри на среќа

На 07.02.2019 година во 23,10 часот во ПС Радовиш, Р.Б.(29) од Радовиш пријавил дека истиот ден околу 22,50 часот во казино во Радовиш Д.П. од Радовиш скршил апарат за игри на среќа, информира МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кривична пријава за лихвар од Прилеп: За заем од 70.000 денари му зел камата од 100.000 денари и комбе

Никола Осило

Две лица тепале возач на ЈСП во автобус пред ТЦ Бисер

МВР со детали: Приведен личниот возач кој сакал да изнуди 150.000 евра

Никола Осило