еМагазин
Image default
Локално

Несекојдневен случај: Две жени уценувале Гостиварец со компромитирачко видео

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против З.Р.(34) од село Ростуше поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „уцена“ и против Б.Ц.(37) од Гостивар поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „помагање“ во врска со кривично „уцена“, информира МВР.

Во текот на јуни 2019 година првопријавената со телефонот на второпријавената направила фотографии и видео снимки од 65-годишно лице од Дебар со компромитирачка содржина.

По ова, таа му се заканувала дека, доколку не и даде пари, фотографиите и снимките ќе ги испратела до членовите на неговото семејство.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Млади девојки газеа грозје за вино и ракија на Тиквешкиот карневал

Никола Осило

Бугарите ги испразнија тезгите во Делчево во пресрет на Велигденските празници

Редакција

Тешко повреден стружанец по удар од глисер во езерските води кај „Машка плажа“

Никола Осило