еМагазин
Image default
Локално

Несекојдневен случај: Искршена влезната врата на Министерството за економија

На 25.01.2019 година во 06.40 часот во СВР Скопје, полициски службеник за внатрешно обезбедување на Министерството за економија пријавил дека во 04.00 часот на улица „Јуриј Гагарин“ непознато лице ја искршило стаклената влезна врата на министерството, информира МВР.

Пријавено е и оштетување на ретровизорот на возило „Поло“, паркирано пред зградата на министерството.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Скопјанец со „Голф“ удри кумановчанка

Никола Осило

Млади скопјани се „веселеле“ со рафали

Никола Осило

(Вознемирувачко видео) Полицаец и едно лице загинаа при вршење полициска контрола на скопската обиколница, откако во нив удри камион

Редакција