еМагазин
Image default
Локално

Несекојдневен случај: Сто килограми катран од афион откриени во куќа во Кавадарци

На 03.04.2019 година во 18.45 часот во напуштена куќа на улица „Рајна Соколова“ во Кавадарци биле пронајдени 10 канти со околу 100 килограми тврда кафена материја – најверојатно катран од афион, информира МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Со стап го тепал пред маркет во Марков манастир

Редакција

Се запали автомобил во движење на патот Чашка-Велес, за среќа нема повредени

Редакција

Во пожар во Скопје изгореа „Хонда Акорд“ и „Опел Астра“

Никола Осило