еМагазин
Image default
Локално

Несекојдневен случај: Тешко повреден велосипедист откако удрил во паркирано возило

На 05.09.2019 во 15.10 часот во с.Булачани, скопско, било пријавено дека Н.Н.(25) од Скопје, управувајќи велосипед, удрил во паркирано товарно моторно возило „Форд транзит“ со скопски регистарски ознаки, паркирано од А.Ф.(64) од Скопје, информира МВР.

Велосипедистот се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ за укажување на лекарска помош. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кои се најдобрите трговски објекти во Скопје за апарати за домаќинство, бела техника и се за дома

Редакција

Скопјанец нападнат со нож пред ресторан на улица „Е.П.Марко“

Никола Осило

Жител на Градско му ја „олеснил“ платежната картичка на велешанец

Никола Осило